Biggest Full Moon of the Year
Posted by sjaakDec 11
De afgelopen volle maan viel mij al op dat de maan groter was dan normaal, dat kan toch niet dacht ik nog. Maar deze volle maan leek hij nog groter en dichterbij te staan dan ooit. Ik heb nog aan mezelf getwijfeld omdat ik de maan nog nooit zo dichtbij had waargenomen. opzoek naar een antwoord blijkt het dus echt zo te zijn. Morgen hebben we gewoon de grootste maan van het jaar doordat hij 50.000 km dichter bij de aarde staat… Een reis naar de maan was dus nooit zo voordelig als nu.
3 comments
Comment by Actiefront! / Rokersdag.nl on 12/12/2008 at 23:06
De maan staat erg hoog op het ogenblik, dus is er geen enkele referentie. Morgenavond rond 7 uur (opkomende maan) zal ik het nog eens bekijken.
Afgelopen week viel het me overigens wel op dat de maan er zo prachtig bijstond. Onbewust heb ik het mogelijk tóch opgemerkt dat de maan groter was dan anders.
Comment by sjaak on 13/12/2008 at 09:31
Hij was gisteravond bij mij helemaal niet te zien. De wolken hingen ervoor… Maar donderdag avond was het een joekel. Zeker met de opkomende maan is het goed te zien. Maar ook als hij s’morgens ondergaat trouwens..
Comment by Actiefront! / Rokersdag.nl on 15/12/2008 at 01:37
Zaterdagochtend zo rond half 9 vond ik de maan wel erg groot. Zaterdagavond vond ik het totaal niet opvallend. Het heeft dus volgens mij meer met atmosferische omstandigheden te maken waardoor de maan groter lijkt.